Yhteystiedot

Hiiden Opiston toimisto

Aukioloaika ma-to 12-15
Osoite: Kirkkokatu 6, 08100 Lohja
Puhelin: 044 369 1498
Sähköposti: hiidenopisto@lohja.fi

Hallinto

Anne Kotonen

Anne Kotonen
rehtori, KM, KtyO
yleishallinto, kehittäminen, talous
luennot, psykologia ja ihmissuhteet
050 329 6329
anne.kotonen@lohja.fi

 

Eija Terävä

Eija Terävä
apulaisrehtori, FT
IT ja media, verkko-opetus,
yhteiskunnalliset aineet, avoin yliopisto,
ikäihmisten opinnot, tilauskoulutus
Vihdin aluevastuu
050 466 0646
eija.terava@lohja.fi


Toimisto

Soile Suutari

Soile Suutari
toimistosihteeri, yo-merkonomi
palkat, kurssihallinto, asiakaspalvelu
soile.suutari@lohja.fi
044 369 1498

 

Tarja Saarinen

Tarja Saarinen
toimistosihteeri, merkantti
laskutus
tarja.saarinen@lohja.fi
ma-ke 044 369 1404

 

Netta Ahola-Joutsen
suunnittelija, tradenomi
tiedotus, markkinointi
netta.ahola-joutsen@lohja.fi
044 374 0494


Opettajat

Kaarle Westlie
taideaineiden opettaja, TaM
kuvataiteet, kirjallisuus ja ilmaisutaito
kaarle.westlie@lohja.fi
puhelinaika to 13-14
044 369 1422

 

Sara Lehtiö
suunnittelijaopettaja,
maahanmuuttajaopetuksen koordinaattori, FM
opetuskielet: suomi, englanti
vastuuaineet: suomi, englanti, nykykreikka, viro, arabia, tanska, mongolia, portugali, korea ja musiikki
sara.lehtio@lohja.fi
puhelinaika to 9-10
044 369 1423

 

Ilona Kauppinen

Ilona Kauppinen
suunnittelijaopettaja, MA
tanssi ja liikunta
ilona.kauppinen@lohja.fi
puhelinaika
044 374 0370

 

Sari Kymäläinen

Sari Kymäläinen
suunnittelijaopettaja, artenomi, amk-opettaja
kädentaidot: pehmeät ja kovat materiaalit, erikoistekniikat
sari.kymalainen@lohja.fi
puhelinaika ma 15-16
044 369 1421

 

 

Miia Laakso
taitoaineiden opettaja
kädentaidot: pehmeät materiaalit, erikoistekniikat, puutarha, kotitalous, kauneudenhoito
miia.e.laakso@lohja.fi
puhelinaika ke 14-15
044 369 1389

 

Jaakko Kelaranta
kieltenopettaja, FM
opetuskielet: saksa, englanti
vastuuaineet: saksa, unkari, espanja, venäjä, italia, viittomakieli, latina, ranska, hindi, kiina, ruotsi ja japani
jaakko.kelaranta@lohja.fi
puhelinaika ti 11-12
044369 1489


Vahtimestaripalvelut

vahtimestari, Lohja
ma-to 14.45-21.45
pe sopim. mukaan
p. työaikana 044 374 0000

 

Kuoppanummen koulukeskuksen iltavahtimestari
ma-to 17-21
p. työaikana 044 467 5563