Yhteystiedot

Hiiden Opiston toimisto

Avoinna opetusaikoina: ma-to 12-18
Avoinna muina aikoina: ma-to 9-12 ja 13-15
Osoite: Karstuntie 17, 08100 Lohja
Käyntiosoite: Asemakatu 1, kulku Päivärinteen puolelta
Puhelin: (019) 369 1498
Sähköposti: hiidenopisto@lohja.fi

Hallinto

Anne Kotonen

Anne Kotonen
rehtori, KM, KtyO
yleishallinto, kehittäminen, talous
luennot, psykologia ja ihmissuhteet
050 329 6329
anne.kotonen@lohja.fi

 

Eija Terävä

Eija Terävä
apulaisrehtori, FT
atk, media ja verkko-opetus, Vihdin aluevastuu
yhteiskunnalliset aineet, avoin yliopisto,
ikäihmisten opinnot
050 466 0646
eija.terava@lohja.fi


Toimisto

toimistosihteeri Terhi Aalo

Terhi Aalo
toimistosihteeri, tradenomi
terhi.aalo@lohja.fi
019 369 1498

 

Riikka Kunttu

Riikka Kunttu
toimistosihteeri, merkonomi
riikka.kunttu@lohja.fi
019 369 1498

 

Tarja Saarinen

Tarja Saarinen
toimistosihteeri, merkantti
laskutus
tarja.saarinen@lohja.fi
ma-ke 044 369 1404


Markkinointi

Suunnittelija Karoliina Salmela

Karoliina Salmela
suunnittelija, tradenomi
tiedotus, markkinointi ja tilauskoulutus
karoliina.salmela@lohja.fi
044 374 0494


Opettajat

 

Kaarle Westlie
taideaineiden opettaja, TaM
kuvataiteet, kirjallisuus ja ilmaisutaito
kaarle.westlie@lohja.fi
044 369 1422

 

Ilona Kauppinen

Ilona Kauppinen
suunnittelijaopettaja, MA
tanssi ja liikunta
ilona.kauppinen@lohja.fi
puhelinaika ke 14-15
044 374 0370

 

Sari Kymäläinen

Sari Kymäläinen
suunnittelijaopettaja, artenomi, amk-opettaja
kädentaidot
sari.kymalainen@lohja.fi
puhelinaika ma 15-16
044 369 1421

 

Soile Lundqvist

Soile Lundqvist
suunnittelijaopettaja, FM
romaaniset kielet, ruotsi, venäjä, musiikki
soile.lundqvist@lohja.fi
puhelinaika ke 14.30-15.30
044 369 1489

 

Anja Odell

Anja Odell
suunnittelijaopettaja, FM
englanti, saksa, suomi
maahanmuuttajaopetus
anja.odell@lohja.fi
Puhelinaika ke 10.00-11.00
044 369 1423

 

Annamari Pyöriä

Annamari Pyöriä
taitoaineiden opettaja, KM
kädentaidot
annamari.pyoria@lohja.fi
Puhelinaika to 15-16
044 369 1389


Vahtimestaripalvelut

Markku Salo

Markku Salo
vahtimestari, Lohja
markku.salo@lohja.fi
ma-to 14.45-21.45
pe sopim. mukaan
p. työaikana 044 374 0000

Sanna Mykkänen
Kuoppanummen koulukeskuksen iltavahtimestari
ma-to 17-21
sanna.mykkanen@vihti.fi
p. työaikana 044 467 5563