Yhteystiedot

Hiiden Opiston toimisto

Toimisto avoinna ma-to 12-15
Puhelin: 044 369 1498
Sähköposti: hiidenopisto@lohja.fi

Hallinto

Anne Kotonen

Anne Kotonen
rehtori, KM, KtyO
yleishallinto, kehittäminen, talous
luennot, psykologia ja ihmissuhteet
050 329 6329
anne.kotonen@lohja.fi

Eija Terävä

Eija Terävä
apulaisrehtori, FT
kehittäminen, IT ja media, verkko-opetus,
yhteiskunnalliset aineet, avoin yliopisto,
ikäihmisten opinnot
Vihdin aluevastuu
050 466 0646
eija.terava@lohja.fi


Toimisto

Soile Suutari
toimistosihteeri, yo-merkonomi
palkat, kurssihallinto, asiakaspalvelu
hiidenopisto@lohja.fi
044 369 1498

rängman_riikka-toimistosihteeri

Riikka Rängman
toimistosihteeri, yo-merkonomi
laskutus
ma-ke
hiidenopisto@lohja.fi

Anne-Mari Velin
suunnittelija
hiidenopisto@lohja.fi
044 3740494

Opettajat

Kaarle Westlie
taideaineiden opettaja, TaM
kuvataiteet, kirjallisuus ja ilmaisutaito
kaarle.westlie@lohja.fi
puhelinaika to 13-14
044 369 1422

Sara Lehtiö
suunnittelijaopettaja,
maahanmuuttajaopetuksen koordinaattori, FM
opetuskielet: suomi, englanti
vastuuaineet: suomi, englanti, nykykreikka, viro, arabia, ranska, mongolia, portugali, korea ja musiikki
sara.lehtio@lohja.fi
puhelinaika to 9-10
044 369 1423

Ilona Kauppinen

Ilona Kauppinen
suunnittelijaopettaja, MA
tanssi ja liikunta
ilona.kauppinen@lohja.fi
puhelinaika ti 15-16
044 374 0370

Sari Kymäläinen

Sari Kymäläinen
suunnittelijaopettaja, artenomi, amk-opettaja
kädentaidot: pehmeät ja kovat materiaalit, erikoistekniikat
sari.kymalainen@lohja.fi
puhelinaika ma 15-16
044 369 1421

Miia Laakso

Miia Laakso
taitoaineiden opettaja, KM
kädentaidot: pehmeät materiaalit, erikoistekniikat, puutarha, kotitalous, kauneudenhoito
miia.e.laakso@lohja.fi
puhelinaika ke 14-15
044 369 1389

Jaakko Kelaranta
kieltenopettaja, FM
opetuskielet: saksa, englanti
vastuuaineet: saksa, unkari, espanja, venäjä, italia, viittomakieli, latina, tanska, hindi, kiina, turkki, ruotsi ja japani
jaakko.kelaranta@lohja.fi
puhelinaika ti 11-12
044 369 1489


Vahtimestaripalvelut

Simo Kervinen
vahtimestari, Lohja
ma-to 14.45-21.45
pe sopim. mukaan
simo.kervinen@lohja.fi
p. työaikana 044 374 0000

Nummelan Kuoppanummen koulukeskuksen iltavahtimestari
ma-to 17-21
p. työaikana 044 467 5563